infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00

Akcia

Naša cena 12,00 EUR
skladom
Naša cena 2,90 EUR
skladom
Naša cena 18,00 EUR
skladom


Ako neochorieť počas prvých týždňov školského roka alebo Vplyv stresu na imunitný systém


Dôležitosť psychiky pre imunitný systémOpäť začal nový školský rok a s ním pribúdajú dotazy rodičov, čo prírodné môžu dávať svojim deťom, aby počas prvých týždňov školskej dochádzky  hneď neochoreli. Keď uvažujeme logicky,  deti by mali byť po prázdninách  oddýchnuté, plné energie, a teda by ich nemala skoliť nejaká tá viróza či bakteriálna infekcia. Opak často býva pravdou. Väčšinou sa to dáva za vinu kolektívu, v ktorom je veľa nových baktérií, ktoré sú potenciálnym zdrojom infekcie. Pokiaľ by však v danú chvíľu bol imunitný systém dieťaťa v poriadku, ľahko by si s touto situáciou poradil. Bohužiaľ imunitný systém vplyvom stresovej situácie nemá dostatok síl a potom môže infekcia prepuknúť. Ako je to možné?

Imunitný systém človeka je zložitý mechanizmus, ktorý má za úlohu chrániť telo pred nežiadúcimi cudzorodými látkami a votrelcami, ktoré musí včas identifikovať, lokalizovať, zlikvidovať a odovzdať na vylúčenie z organizmu. Imunitný systém je veľmi komplikovaná komplexná sústava vzájomne spolupracujúcich a doplňujúcich sa orgánov – pečeň, lymfatický systém, slezina, črevá, týmus, kostná dreň a ďalšie orgány. Na imunitný systém veľmi negatívne pôsobí stres. Pokiaľ je človek v strese, dáva svojmu telu príkaz, že mu ide o život, že je ohrozené jeho prežitie a organizmus v tú chvíľu pozastavuje všetky prirodzené procesy v ňom, vrátane normálnej funkcie imunitného systému, a všetky sily prenáša na aktiváciu stresových hormónov a ďalších pochodov, ktoré majú telu zaistiť prežitie. Ak teda ide vaše dieťa do školského prostredia, ktoré je samé o sebe preň stresové a tento stres zažíva v kuse niekoľko hodín denne, práve v tejto dobe je funkcia jeho imunitného systému potlačená v prospech aktivácie chemických pochodov v tele na jeho prežitie.

Keďže telo nedokáže odlíšiť, čo je iba predstava a čo je realita, tak tieto obranné systémy spúšťa aj pri našej emocionálne predstave, napr. pri spomienke na konflikt s učiteľom, kamarátom alebo na písomku z matiky.

Nechcem, aby tento článok vyznel tak, že je lepšie pre deti do školy nechodiť, ale chcela som upozorniť na veľký vplyv stresu na imunitný systém detí, ale aj dospelých, ktorí podobné situácie môžu zažívať v zamestnaní.

Ako pomôcť nášmu imunitného systému? V prvom rade je dôležité aby deti po škole robili nejakú pohybovú aktivitu. Pri pohybe sa v mozgu vyplavujú pozitívne látky, ktoré znižujú následky stresu na ľudský organizmus a tým aj na imunitný systém.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý pomôže imunitnému systému dobre pracovať, je maximálne znížiť príjem bieleho cukru. Viď článok o vplyve cukru na organizmus.

Nášmu imunitnému systému význame pomáhajú byliny. Pokiaľ máte doma školáka, u ktorého vidíte, že mu školské prostriedie spôsobuje stres, určite by som odporúčala užívať čajový koncnetrát Stres a vyčerpanie ráno a poobede čajovú lyžičku.

Na podporu imunity veľmi dobre funguje tinktúra Echinacea, ktorá je však vhodná skôr k preventívnemu užívaniu. Pokiaľ sa dieťa už pohybuje v prostredí, kde je riziko infekcie, odporúčam tinktúru zo semienok Grepu alebo z púčikov Rakytníka.

Nezabudnite na kvalitnú stravu s dostatkom ovocia a zeleniny a smejte sa! Smiech lieči a podporuje regeneráciu imunitného systému! A to je dokázané aj vedecky J

Autorka: Anita Benediktová (fytoterapeutka a liečiteľka)

 

Ďalšie zaujímavé články:

TULSI - posvätná bylinka s mnohorakým účinkom

Projekt Zdravé dieťa

Povedzme NIE antibiotikám u respiračných viróz

 

NTBkOWFj