infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


Infarkt myokardu od MUDr.Júliusa Šípoša

Charakteristika

Infarkt srdcového svalu je akútnou formou ischemickej choroby srdca (resp. koronárnej choroby srdca). Tento pojem – koronárna choroba srdca – sa v odbornej terminológii v poslednom čase používa častejšie a charakterizuje presnejšie príčinu ochorenia, ktorou je aterosklerotický proces (od slova ateróm – sklerotický plát) spôsobujúci upchávanie koronárnych, čiže vencovitých tepien. Tieto tepny zásobujú srdcový sval (myokard) okysličenou krvou, teda kyslíkom a potrebnými živinami. Bezprostrednou príčinou takéhoto akútneho upchatia (uzáveru) tepny je spravidla krvná zrazenina (trombus), ktorá sa vytvorí zvyčajne na týchto zúžených miestach s poškodenou vnútornou výstelkou (endotelom). Následne vzniká akútna ischémia, čiže nedokrvenie a nedokysličenie časti srdcovej svaloviny, ktorá potom odumiera – t.j. dochádza k jej nekróze a tá sa neskôr hojí väzivovou jazvou (za predpokladu, že postihnutý človek infarkt prežije).
Žiaľ, srdcovocievne ochorenia sú v Európe stále na prvom mieste medzi príčinami smrti. Akútny infarkt myokardu sa prejaví spravidla prudkou neznesiteľnou bolesťou za hrudnou kosťou, strachom zo smrti (horror mortis) až šokovým stavom. Bolesť môže vyžarovať do ľavej hornej končatiny a šíriť sa po jej vonkajšej strane až k malíčku a prstenníku. Niekedy bolesť vyžaruje do brady a zubov, inokedy do chrbta pod lopatky, môže sa tiež prejaviť zvracaním, kedy imituje akútnu brušnú príhodu.

Rizikové faktory
Je ich veľmi veľa a delia sa na neovplyvniteľné a ovplyvniteľné.
  • Medzi neovplyvniteľné patrí vek, pohlavie a dedičnosť.
  • Hlavnými ovplyvniteľnými faktormi súfajčenie, obezita, cukrovka (najmä neliečená), vysoký krvný tlak, dyslipoproteinémia (zvýšenie hladiny cholesterolu a krvných tukov), nedostatok pohybu, psychický stres a viaceré činitele nezdravého spôsobu života,...

Prevencia a liečba
Základom prevencie je najmä úprava životosprávy, t.j. zdravý životný štýl. Potrebné je vystríhať sa pred všetkými negatívnymi vplyvmi na srdcovocievny systém, čiže pred ovplyvniteľnými rizikovými faktormi a škodlivinami. Dôležité je najmä nefajčiť a nezdržiavať sa vo fajčiarskom prostredí, strážiť si telesnú hmotnosť, v rámci preventívnych prehliadok si pravidelne kontrolovať hladinu krvného cukru, lipidov a krvného tlaku. Venovať dostatok času pravidelnému pohybu – aspoň 3 x do týždňa jednu hodinu aeróbneho tréningu (t.j. rýchla chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie a podobne). Nakoľko sa len dá, vyhýbať sa stresom, resp. naučiť sa ich zvládať a kompenzovať relaxáciou, pobytom v prírode na čerstvom vzduchu, aktívnym oddychom,...
Liečba akútneho infarktu patrí do rúk odborníkov na koronárnych jednotkách nemocníc a je nad rámec tejto informácie. Avšak, čo by si mal každý človek uvedomiť, či už je postihnutý on sám, alebo niekto v jeho okolí, je ČASOVÝ FAKTOR! Ihneď, zdôrazňujem IHNEĎ!, ako je vyslovené reálne podozrenie (typické príznaky) na akútny infarkt myokardu, je nutné volať rýchlu lekársku pomoc (RLP – záchranku). Zostať v kľude a čakať. Ak je k dispozícii, vziať si sedatívum a Anopyrin a pod jazyk Nitroglycerín. Pretože rozhodujúci je časový interval od prvých príznakov po odborné ošetrenie – t.j. otvorenie upchatej cievy – či už farmakologicky (trombolýzou) alebo katertrizačne (balónikom) či operačne – spojkou (bypass). S ubiehajúcimi minútami a hodinami od prvých príznakov až po nemocničné ošetrenie sa totiž riziko pre postihnutého enormne zvyšuje.

Prírodné produkty Energy v prevencii a doplnkovej liečbe
Predstavujú významný prínos v prevencii a prírodnej liečbe tzv. civilizačných chorôb na báze celostného a šetrného prístupu k ľudskému organizmu v jednote s psychickým stavom, životným prostredím, okolím,...
Základným prípravkom je bylinný koncentrát pentagramu KOROLEN. Harmonizuje orgánovú dráhu srdca a detoxikuje organizmus. Dávkovanie je na začiatku nižšie – 2 x denne po 2 kvapky najlepšie v pohári vody (pol hodiny pred jedlom, alebo hodinu po jedle). Po cca. 7-10 dňoch sa dávka pozvoľna zvyšuje na obvyklých 2 až 3 x denne 6 kvapiek (maximálna odporúčaná denná dávka je 3 x 9 kvapiek). Prípravok sa užíva 3 týždne, potom nasleduje 1 týždeň prestávka a v užívaní sa pokračuje ďalšie 3 týždne. Tento 3 týždňový cyklus s týždňovou prestávkou sa odporúča viackrát za sebou opakovať. Potrebný je dostatočný príjem tekutín, aspoň 2 litre vody denne.
Ako ďalší, tzv. nadstavbový doplnok výživy, je vhodný bioinformačný prípravok VITAMARIN. Obsahuje okrem iného viacnenasýtené mastné kyseliny omega 3 (rybí tuk z Engraulis japonicus), čím pomáha odbúravať cholesterol a tuky uložené v cievach, zlepšuje tak ich priechodnosť a elasticitu. Užíva sa 2 až 3 x denne po 2 kapsle. Taktiež po 3 týždňoch užívania nasleduje týždeň prestávka a cyklus sa viackrát opakuje.
Ďalším vhodným doplnkovým prípravkom je FLAVOCEL. Tento je veľmi účinným antioxidantom. Obsahuje nielen prírodný vitamín C (kyselinu askorbovú) ale aj bioflavonoidy a ibištek. Bráni oxidácii tzv. „zlého“ LDL cholesterolu, ktorý ak nie je v oxidovanej forme, nepôsobí tak škodlivo (aterogénne) na cievnu stenu. Eliminuje do značnej miery i nežiadúce účinky fajčenia, nezdravej stravy a životosprávy. Dávkovanie: 2 až 3 x denne 1 tableta po jedle. (Fajčiari až 3 x denne po 2 tablety.)
BIOMULTIVITAMIN– pomáha organizmu ako komplexný antioxidant v prevencii oxidačného stresu, zároveň dostatočne dopĺňa chýbajúce vitamíny v potrave - pokrýva minimálnu dennú potrebu vitamínov v dávke 1 kapsla denne po jedle.
CYTOSAN – veľmi účinný prírodný detoxikant na báze humátov, slúži na hĺbkovú očistu organizmu. Má aj výrazné protizápalové a antioxidačné účinky. Dávkovanie je 1 až 3 x denne 1 kapsla  na lačno, resp. pred jedlom, dobre zapiť vodou.

Individuálnu vhodnosť týchto i ďalších prípravkov je možné otestovať a spresniť pomocou EAV prístroja SUPERTRONIC v kluboch Energy.

Prospekt INFARKT MYOKARDU pripravil MUDr. Július Šípoš (kardiológ).
Článok sme prevzali z webu spoločnosti Energy s.r.o.
a
Kompletnú ponuku prírodných prípravkov, ktoré sa odporúčajú pri ochoreniach srdca a srdcovocievneho systému nájdete tu.
a
 
Ďalšie zaujímavé články:
a

 

ZDU1Z