infolinka a poradenstvo:   0919 461 051

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

  

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3Fantastická päťkaNový koncept Pentagramu NADČASOVÚ MYŠLIENKU PENTAGRAMU®, PRETRVÁVAJÚCU UŽ TAKMER 25 ROKOV, POSÚVAME... arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


8 krokov na lepšie zvládanie stresu

(autor Dr. Tarun Kumar, Planet Ayurveda)

 

Práca, peniaze, deti, byt, väčší byt, dovolenka, dom, dovolenka, práca, práca, práca, stres, nervozita, vyčerpanie...

Poznáte to?

 

Máme rôzne sny a radi by sme si ich splnili. Alebo sa len pokúšame prežiť v stále viac konkurenčnom prostredí. Nájsť si prácu a všetko urobiť pre to, aby sme si ju udržali, popri tom zvládnuť rodinu, deti, domácnosť a nebodaj nejakú tú prístavbu, sťahovanie, stavbu. Má to však háčik, nie sme stroje, máme svoje limity. Ak preceníme svoje sily, aby sme dosiahli viac, získame zopár „darčekov“ navyše: stres, nervozitu a následne depresiu.

Z odborného hľadiska je stres definovaný ako odpoveď tela na určitý akt alebo požiadavku. Najprv mozog rozozná určitú udalosť alebo objekt. Ak ich mozog vyhodnotí ako hrozbu alebo neočakávanú udalosť, telo začne uvoľňovať hormóny, ktoré aktivujú odpoveď typu „útok alebo útek“. Počas tejto odpovede vzniknú s vysokou pravdepodobnosťou v tele tieto všetky alebo niektoré z týchto zmien:

  • Zrýchlený tep srdca.
  • Sucho v ústach.
  • Sčervenanie očí alebo pokožky.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že stres je odpoveďou na určitú situáciu, ktorá je dočasná. Ak ale stres pretrváva kvôli ďalším faktorom, ako sú napríklad sociálne bariéry, vplyvy prostredia, vplyvy na pracovisku, rodinné vzťahy a podobne, stres sa mení na chorobu a spôsobuje vážne zdravotné problémy a to na fyzickej aj psychickej úrovni.

 

Zvládanie stresu a ajurvéda:

Ajurvéda uvádza niekoľko základných krokov, ktoré by ste mali pridať do svojho životného štýlu, aby ste sa udržali dlhodobo zdraví a úspešní:

1. Obmedzenia:
Mali by sme poznať naše obmedzenia a nikdy ich neprekračovať. Neprekračujte pri plnení svojich povinností svoj potenciál. Nenechajte sa ovládnuť inými ľuďmi a ich aktivitami.

2. Racionálny postoj:
Ste to vy, kto má úplnú kontrolu a je to Vaša myseľ, ktorá robí rozhodnutia. Myslite racionálne a konajte podľa toho.

3. Usmievajte sa:
Venujte sa činnostiam, ktoré vás tešia. Je to kľúč k tomu byť šťastným. Venujte sa svojim koníčkom, stretávajte sa s priateľmi a naučte sa žiť v rovnováhe.

4. Alkohol a cigarety:
Pravidelné pitie alkoholu a fajčenie cigariet sú hlavnými príčinami množstva chronických chorôb. Pokúste sa s nimi prestať.

5. Zdravá strava:
Čerstvé a zdravé jedlo je zdrojom rôznych typov živín a antioxidantov. Pridajte do Vašej stravy rôzne druhy zeleniny, ovocia a štiav. Pridajte čo najviac citrusových plodov, pretože sú najbohatším zdrojom antioxidantov. Jedzte čo najviac jedlo pripravené doma.

6. Cvičenie:
Venujte sa denne cvičeniu, joge a meditáciám. Pomôžu vám nielen so spálením kalórií, ale aj so spálením stresu. Robte fyzické cvičenia aspoň 30 minút denne.

7. Relaxačné techniky:
Osvojte si relaxačné techniky na upokojenie mysle, ako je hlboké dýchanie, koncentrovanie sa, počúvanie jemnej hudby, spievanie mantier.

8. Prírodné produkty:
So zvládaním stresu nám môžu pomôcť aj niektoré bylinné prípravky. Sú 100% prírodné a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Navyše nám pomôžu zvýšiť našu imunitu, podporiť pamäť aj trávenie a zlepšiť zdravotný stav v prípade chronických chorôb.

 

Ajurvédske byliny proti stresu:

Pre lepšie zvládanie stresu Vám odporúčame naše dva prírodné produkty:

ASHWAGANDHA a BRAHMI sú najznámejšími bylinami na liečbu duševných chorôb, pričom sa široko uplatňujú pri liečbe po celom svete. V Planet Ayurvede nájdete 100% čisté bylinné prípravky, pričom sa nejedná o kapsule plnené bežným práškom z rastlín. Používame výhradne extrakty, ktoré sú násobne účinnejšie.

Účinky ASHWAGANDHY na zdravie:

  • Najlepší prírodný produkt na zvládanie stresu.
  • Pôsobí ako prevencia únavy, stresu, nervozity, búšenia srdca, starnutia a nervového zrútenia.
  • Pôsobí ako nervové tonikum na zvýšenie duševnej výdrže

 

Účinky BRAHMI na zdravie:

  • Zlepšuje koordináciu medzi neurónmi, podporuje dlhodobú aj krátkodobú pamäť
  • Uvoľňuje nervozitu, podporuje výdrž a napomáha pri duševnej únave.
  • Zvyšuje koncentráciu a pozitívne pôsobí na krvný tlak.

Tento článok je krátený. Celý článok si môžete prečítať na stránkach www.planetayurveda.sk

 

ODIzZThlM