infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


Ako nám škodí biely rafinovaný cukor

Podľa posledných prieskumov je nadmerné užívanie bieleho rafinovaného cukru jeden z hlavných dôvodov nárastov alergií a porúch imunitného systému.

Nie je cukor ako cukor. Môžeme ho rozdeliť do troch skupín:

  • cukry jednoduché – glukóza, fruktóza
  • cukry dvojité – sacharóza, laktóza
  • cukry zložené – polysacharidy

Polysacharidy sú obsiahnuté v celozrnných obilninách, zelenine, strukovinách. Organizmus ich trávi enzymaticky, postupne, v tráviacom trakte. Nedochádza tak ku rýchlemu vyplavovaniu inzulínu.

Jednoduché a dvojité cukry sú tie, s ktorými sa stretávame denne v cukrovinkách, cukríkoch a sladkostiach. Tieto cukry sa vstrebávajú priamo do krvi. Spôsobia rýchle vyplavenie inzulínu, ktorý ich metabolizuje. Pretože je inzulín veľmi účinný, rýchlo vykoná svoju prácu a za chvíľu v krvi takmer žiadny cukor nie je a my dostaneme ďalšiu chuť na sladkosti. Tým dochádza k veľkej záťaži pankreasu a ku riziku vzniku cukrovky. Ku spracovaniu jednoduchého cukru je potrebné veľké množstvo vitamínu B1. Preto pri väčšej konzumácií týchto cukrov býva v tele nedostatok práve vitamínu B1. Následne sa to prejavuje dysbalanciou v oblasti mozgovej činnosti, podráždením, nepokojom, poruchám spánku a to najmä u detí, čo sa prejavuje ich hyperaktívnym správaním.

Ďalší negatívny dôsledok vyplýva zo silného kyselinotvorného pôsobenia rafinovaného jednoduchého cukru. Rafinovaný cukor je cukor zbavený takmer všetkých vitamínov a minerálov. Vďaka ich úplnému nedostatku patrí k najsilnejším kyselotvorným potravinám. Kyslé prostredie je živnou pôdou pre rast baktérií a plesní. Rafinovaný cukor poškodzuje črevnú mikroflóru, čím následne dochádza k zväčšovaniu črevnej steny a do krvi sa vo väčšej miere dostávajú nedostatočne strávené bielkoviny. S tými sa stretáva náš imunitný systém a vzniká tak alergická reakcia.

Biely rafinovaný cukor je jedna z najnezdravších potravín a je najväčším pôvodcom alergií.

Strážte si príjem bieleho rafinovaného cukru najmä v potravinách. Čím ho môžete nahradiť nájdete v odkaze v tabuľke vhodných a nevhodných potravín.

 

Ďalšie zaujímavé články:

Tabuľka vhodných a nevhodných potravín

Očista tela pomocou rašeliny

Čo pomôže proti prehreškom v jedálnom lístku detí

Chioská masticha s pozitívnym účinkom na tráviaci trakt potvrdeným históriou

 

 

OWZiZTcy