infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 

 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3VIANOČNÝ DARČEK PRE VÁS PRI NÁKUPE NAD 60 EUR Milí zákazníci, od dnes u nás platí vianočná akcia. Ku každému nákupu nad 60 EUR máte nielen... arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


Infekčná mononukleóza - poznáme ju?

Drags Imun ako podporná liečba infekčnej mononukleózy

Vírusové choroby tvoria vysoké percento ochorení nielen v detskom veku. V období nadmerného užívania antibiotík a porúch imunitného systému im treba venovať zvýšenú pozornosť, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

1. Vírusy sú vnútrobunkové parazity, ktoré sa rozmnožujú len súčasne s hostiteľskou bunkou. Bežné vírusové infekcie sa nedajú liečiť kauzálne chemickými liekmi.

2. Po prekonanej infekcii môže časť vírusov pretrvávať v bunkách a oslabovať energetické pochody postihnutého orgánu, čo sa neskôr prejaví ako chronické ochorenie.

3. Niektoré vírusy sa priamo podieľajú na vzniku autoimunitných ochorení.

Vo svojej praxi v detskej ambulancii, ako aj pri vyšetreniach EAV sa v poslednom čase často stretávam s následkami prekonanej infekčnej mononukleózy.

Infekčná mononukleóza je nákazlivé ochorenie, ktoré vyvoláva vírus Epsteina a Barrovej (EBV), patriaci medzi herpetické vírusy. Prameňom nákazy je chorý človek alebo “zdravý” nosič. Vírus sa prenáša kvapôčkovou infekciou, priamym kontaktom a slinami. Inkubačná doba je obvykle 4 až 14 dní. Infekcia prichádza najčastejšie v detskom veku. Ochorenie sa nemusí klinicky vôbec prejaviť, alebo prebieha ako mierna viróza s katarom horných dýchacích ciest. Len u malého percenta pacientov sa rozvinie typický klinický obraz, ktorým je horúčka, bolesti krku, povlaková angína, zdurenie lymfatických uzlín na krku, zväčšená slezina a pečeň, únava a nechutenstvo. Liečba je symptomatická – telesný kľud, tekutiny, pečeňová diéta, vitamíny, lieky na zníženie horúčky.

Na celkové uzdravenie treba minimálne 3 týždne. Ak sa ochorenie včas rozpozná a pacient dodržiava liečebný režim, väčšinou sa úplne uzdraví. Ale u 5–9 %, hoci správne liečených pacientov, sa chronicky naruší pečeň. Ak sa ochorenie včas nerozpoznalo a neliečilo, prechádza infekcia do prolongovanej formy – dlhodobo pretrváva mierne zvýšená teplota, sklon k infekčným ochoreniam, zväčšenie lymfatických uzlín, nechutenstvo, chudnutie, zvýšené hodnoty pečeňových testov, výrazná únava, depresia. Chronická infekcia EBV môže byť aj príčinou chronického únavového syndrómu.

Dôsledkom infekčnej mononukleózy môže byť aj porucha metabolizmu tukov, ktorá môže viesť k žlčníkovým ochoreniam a žlčníkovým kameňom, poruche činnosti pankreasu, celiakii, zápalovým procesom v hrubom čreve alebo k hormonálnym poruchám. Pri všetkých týchto príznakoch je nutné myslieť na prekonanie subklinickej formy infekčnej mononukleózy. Pri meraní EAV prístrojom Supertronic sa objavujú disharmónie na energetickej dráhe pečene, sleziny, imunitného systému a obličiek (pri výraznom postihnutí lymfatických uzlín).

V liečbe použijeme ako základný a kauzálny prípravok Drags Imun, ktorý likviduje EBV priamo v bunkách. Ďalší prípravok určíme podľa postihnutého orgánu – Regalen alebo Cytosan a lokálne Protektin pri postihnutí pečene, Renol a lokálne Artrin pri postihnutí lymfatických uzlín.

Infekčná mononukleóza je len jedno z mnohých infekčných ochorení, ktoré súčasná medicína nedokáže liečiť bežnými chemickými liekmi. Prípravky Energy sú v týchto prípadoch neoceniteľnými pomocníkmi, pretože dokážu odstrániť nielen príznaky, ale aj samotnú príčinu ochorenia.

 

MjUxNG