infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 

 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3VIANOČNÝ DARČEK PRE VÁS PRI NÁKUPE NAD 60 EUR Milí zákazníci, od dnes u nás platí vianočná akcia. Ku každému nákupu nad 60 EUR máte nielen... arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


LAPACHO - Poklad (nielen) Inkov

LAPACHO EnergyLAPACHO - RASTLINA Z PRALESA

Čaj Lapacho (číta sa “lapačo”) sa pripravuje z vnútornej živej kôry stromu Tabebuia serratifolia, čo je robustná, na podmienky pomerne nenáročná drevina. Stretnete sa s ňou v oblastiach Južnej a Strednej Ameriky, a to v dažďových pralesoch nížin, ale aj vysoko v horách až do výšky 4 000 m n. m. Najvyššie stromy dosahujú výšku až 25 m s priemerom kmeňa 75 cm a dožívajú sa veku až 700 rokov. Existuje viac ako sto odrôd lapacha, líšia sa predovšetkým vzhľadom listov a kvetov. Stromy kvitnú od decembra do februára, ich trubkovité kvety môžu mať farby od žltej, cez oranžovú, až po tmavočervenú. Sú mäsožravé. Na export sú určené predovšetkým dva druhy – lapacho morado a lapacho colorado, ktoré nemajú nežiadúce vedľajšie účinky, a ich používanie je teda bezpečné aj pre laika.

Ideálna na liečebné účely je kôra zo stromu starého cca 40 rokov, keď sa v miazgovom pletive vytvorí najlepšia koncentrácia všetkých účinných látok. Využívajú sa predovšetkým stromy s purpurovo sfarbenými kvetmi, ktoré sa považujú za nositeľov najväčšej liečivej sily.

Za zmienku iste stojí aj fakt, že okrem liečivých účinkov sa lapacho vyznačuje značnou tvrdosťou dreva. V dobe Inkov sa často používalo na výrobu veľmi odolných lukov. Dnes sa uplatňuje predovšetkým v stavebníctve, nábytkárskom priemysle a kvôli svojmu nádhernému zelenožltému až zelenohnedému sfarbeniu aj na výrobu dekoračných predmetov.

ZLOŽITÁ HISTÓRIA LAPACHA

Indiánski šamani používali lapacho odpradávna. Ich liečba sa spájala s technikami napojenými na veštby bohov a ochranných duchov, dokázali aktivovať podvedomie v stave tranzu. Hovorí sa, že ak dostali povolenie na liečbu, ich úspech bol takmer stopercentný.

Aj niektorí lekári sa snažili preukázať liečivé účinky lapacha na vedeckej báze. Napríklad profesor Accorsi z mestskej nemocnice v Sao Paulo vykonal so svojimi pacientmi pokus, pri ktorom sa potvrdili jeho domnienky o vplyve lapacha na znižovanie bolestivosti pri vážnych chorobách, na tvorbu červených krviniek, o účinkoch pri chronických ochoreniach a mnohých kožných problémoch.

Správa bola s nadšením zverejnená v jednom brazílskom magazíne. Vedenie nemocnice sa však zľaklo, že by tunajší lekári mohli byť považovaní za “mastičkárov a šarlatánov”, a používanie lapacha na lekárskej pôde zakázalo. V tom čase sa totiž k liečebným prostriedkom “tretieho sveta” na akademickom poli pristupovalo dosť skepticky a podozrievavo.

Ďalším vplyvom, ktorý paradoxne utlmil  povedomie o účinkoch lapacha, bol jeho podrobný výskum v roku 1884. Brazílska vláda na ohromujúce výsledky tohto bádania uvalila informačné embargo, a tak sa poznatky o tomto unikátnom nápoji mohli šíriť ďalej až po jeho zrušení v roku 1981.

V ČOM JE LAPACHO VÝNIMOČNÉ

 • detoxikuje telo od rôznych nečistôt až po ťažké kovy
 • povzbudzuje látkovú výmenu (napr. po chemoterapii, po dlhšom používaní psychofarmák, a pod.)
 • zlepšuje priebeh chronických ochorení ako roztrúsená skleróza, Parkinsonova choroba, reumatoidná artritída
 • podporuje činnosť pankreasu, a tým aj tvorbu inzulínu
 • je vhodné pri migréne, bolesti zubov, znižuje stres, navodzuje zdravý spánok
 • posilňuje imunitu (pri pravidelnom pití až o 60 %)
 • harmonizuje činnosť pečene, obličiek, sleziny, podporuje trávenie
 • pomáha pri liečbe leukémie
 • blahodárne pôsobí na cievy, proti kŕčovým žilám, pri mozgovej mŕtvici, posilňuje srdce
 • podporuje tvorbu krvi, pôsobí proti artérioskleróze, čistí krv
 • výborný prostriedok v boji proti plesniam, vírusom a rôznym druhom baktérií
 • posilňuje a normalizuje činnosť sexuálnych orgánov
 • pomáha pri vyrážkach, ekzémoch, psoriáze (lupienke) a hnisavých kožných prejavoch
 • potláča alergické reakcie a sennú nádchu
 • odstraňuje únavu očí

To sú len niektoré najdôležitejšie účinky čaju Lapacho, jeho pôsobenie je oveľa rozsiahlejšie. Výťažky z lapacha nájdete aj v niektorých prípravkoch Energy – v Korolene a zubnej paste Balsamio, takže pri ich používaní môžete využiť úžasné vlastností tejto rastliny.

REVERZNÁ REAKCIA PRI UŽÍVANÍ LAPACHA

Vzhľadom na to, že pri používaní čaju Lapacho sa organizmus zbavuje odpadových látok a nečistôt, môžu sa na krátky čas prejaviť neobvyklé reakcie alebo chronické problémy sa môžu zmeniť na akútne. Je to prechodný stav. Ak by sa však zhoršený stav ani po piatich dňoch nezlepšil, poraďte sa s lekárom alebo vyhľadajte svojho terapeuta.

Lapacho je veľmi účinné pri mnohých zdravotných problémoch. Preto odporúčam mať ho vždy trochu so sebou, nech ste kdekoľvek. Cestovatelia, moreplavci a horolezci to robili tiež, napríklad Vikingovia pri svojich cestách vymieňali kôru lapacha za drahé kamene. Pravidelným požívaním čaju Lapacho môžete vymeniť chorobu za zdravie. A to stojí za to!

Zlatuše Knollová

Článok sme prevzali z webu spoločnosti ENERGY s.r.o.

 

Ďalšie zaujímavé články:

Audiron – “malý veľký” pomocník proti bolesti, zápalu a svrbeniu

Ako neochorieť počas prvých týždňov školského roka alebo Vplyv stresu na imunitný systém

Sila liečivého kúpeľa

Povedzme “Nie!” antibiotikám u respiračních viróz

 

MTEzMjAzM