infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


Dlhovekosť a črevné baktérie

Množstvo odborníkov z radov lekárov a etnografov študovalo po desaťročia oblasti sveta, kde sa ľudia dožívajú vysoko nadpriemerného veku. Je to najmä oblasť pod Kaukazom, Japonsko, ojedinelé oblasti v Pyrenejach v Španielsku a Francúzsku a hory na juhu Srbska.

Keby bol boj s bakteriálnymi a parazitickými chorobami v chudobných oblastiach na rovnakej úrovni ako v krajinách Európy a Severnej Ameriky s vyspelým zdravotníctvom, tak by týchto “ostrovov” dlhovekosti bolo oveľa viac. Dĺžku života v rozvojových krajinách a u primitívnych národov limitujú infekcie, parazitózy a úrazy. Na druhej strane, tamojší obyvatelia takmer nepoznajú srdcovo–cievne ochorenia, vysoký krvný tlak, artrózu veľkých kĺbov, alergiu a defekty imunity, nádor hrubého čreva a pľúc. Kvôli infekčným vplyvom je v týchto krajinách priemerný vek obyvateľov hlboko pod priemerom vyspelých krajín. Bolo vyslovených množstvo teórií alebo skôr hypotéz, ktoré mali objasniť otázku dlhovekosti a dobrého zdravotného stavu v konkrétnych oblastiach sveta. Žiadna z nich neobstála dlhšie než niekoľko mesiacov. Jedna hypotéza však v tej záplave nikdy vyslovená nebola.

ČO VIEME O ŽIVOTE ĽUDÍ V LOKALITÁCH S VYSOKÝM PRIEMERNÝM VEKOM?

Žijú v súlade s prírodou, neotravujú ich imisie, majú k dispozícii čistú vodu pochá-dzajúcu z ľadovcov, nemajú priestor na stres, prijímajú živú potravu alebo len málo upravovanú, nepoužívajú silné čistiace ani hygienické prostriedky, nefajčia, udržiavajú sexuálnu zdržanlivosť. To je len niekoľko z nespočetných publikovaných hypotéz. Keď sa však pozrieme na jednotlivé oblasti a porovnáme ich, vždy existuje miesto, ktoré vylučuje každú z vyššie uvedených skutočností. Trošku zaujímavejšie znie pitie kumysu, t.j. kyslého konského mlieka. To sa však pije len na pevnine v Ázii. V Japonsku by sme kumys hľadali len ťažko. Zato sa tam konzumujú surové ryby. Keď sa pozrieme inde do sveta, opäť sa opakuje konzumácia surovej stravy alebo kyslých mliečnych a iných výrobkov. Čo má spoločné surová strava a kyslé výrobky? Je to jednoduché. Živé nepatogénne baktérie rôznych druhov. Od laktobacilov cez koky, enterokoky až po kvasinky alkoholového kvasenia.

Spoločným menovateľom dlhovekosti a dobrého zdravotného stavu aj vo vysokom veku sú baktérie dôležité pre činnosť hrubého čreva. To súčasne vysvetľuje, prečo je v týchto oblastiach minimálny výskyt nádorov hrubého čreva, a aj to minimum sa objavuje u jedincov, ktorí si priniesli stravovacie návyky z civilizovaných krajín.

ÚČINKY PROBIOSANU

Dlouhodobé sledování účinku pravidelně přijímaných probiotických výrobků včetně Probiosanu potvrzuje výše uvedené skutečnosti. Bez jakékoli další léčby nebo používání jiných regeneračních preparátů dochází k dramatickému ozdravení organismu. Při dlouhodobém pravidelném užívání se normalizují krevní tuky včetně LDL cholesterolu. Postupně dochází k úpravě hypertenze (vysokého krevního tlaku). Mění se barva moči směrem ke světlejší slámové barvě. To naznačuje snížené množství zatěžujících metabolitů v těle. Zlepšuje se stav kloubů – pouhé podávání Probiosanu odstranilo prudké bolesti v kyčli a kolenou při začínající artróze. Dochází k významnému posílení imunity. U alergiků se snižuje vnímavost k alergenům, měřeno frekvencí používání Ventolinu nebo jiných léků první pomoci. Zlepšuje se stav psychiky i při depresivních stavech a při stresu. Zatím jen v několika případech došlo k úplnému odstranění revmatických problémů (bolesti ramene, lokte a drobných kloubů u prstů na rukou).

Vždy jsem nerad slyšel, že si někdo oblíbil jeden z preparátů Energy, kterému dává přednost. Každý preparát je účinný v určité oblasti a pro určitý typ klienta. Široká škála produktů tak pokryje všechny možné kombinace. Probiosan ovšem představuje výjimku. Nahrazuje totiž náš přetržený kontakt s přírodou. Není prakticky člověka, který by Probiosan nepotřeboval. Není to jen v případě průjmu nebo kvasinkových či plísňových infekcí. Svoje místo najde Probiosan u každého, kdo trpí artrotickými bolestmi, má problémy se žlučníkem, játry, ledvinami, imunitou, alergií, hypertenzí, krevními tuky, kožními ekzémy, astmatem, depresemi, stresem. Vypadá to jako že Probiosan je všelék, ale všechny tyto obtíže mohou způsobovat a pravděpodobně také způsobují toxiny produkované hnilobnými bakteriemi, plísněmi nebo kvasinkami v tlustém střevě při dysbióze. Tyto toxiny ovlivňují nervový systém, narušují tvorbu regulační bílkoviny VIP (tzv. vazoaktivní intestinální peptid) a v konečném důsledku působí podobně jako stres. Cytosan nebo Cytosan Inovum vychytají toxiny, ale mají jen dočasný a krátkodobý účinek. K trvalému zdraví vede rovnováha v zastoupení užitečných bakterií v prostředí tlustého střeva. A k této rovnováze pomůže právě Probiosan, který vytváří prvotní podmínky pro správnou skladbu střevní mikroflóry. I při nastolení rovnováhy v prostředí tlustého střeva je potřeba dál pravidelně udržovat tuto mikroflóru. Stačí jen konzervanty v potravinách a dojde k masivnímu hynutí užitečných bakterií. Rovnováhu budovanou týdny můžete zničit během několika málo minut. Proto je rozumné udržovat správnou mikroflóru pravidelným užíváním udržovací dávky Probiosanu. Je to přípravek vhodný pro trvalé preventivní užívání. Jeho ozdravný účinek můžeme podpořit ještě Chlorellou, která poskytuje užitečným bakteriím cytokininy, jež fungují jako růstové stimulátory.

Jak dávkovat Probiosan?

Když začínáme osidlovat střevo, je vhodné brát 3 dny Cytosan nebo Cytosan Inovum v dávce 3x denně 1 kapsli. Od druhého dne užívání Cytosanu přidáme Probiosan 2x denně 2 kapsle po dobu 5–7 dnů. Pak pokračujeme do 3 týdnů dávkou 2x denně1 kapsle. Udržovací dávka je 1x denně 1 kapsle, nebo lze užívat 1 kapsli obden. Uvedené pozitivní zkušenosti se poprvé objevily v závislosti na stáří klienta a hloubce postižení od 5 dnů po začátku užívání do 2 měsíců udržovací dávky (1x denně 1 kapsle). Pro zdravý a plnohodnotný život lze pravidelné užívání Probiosanu tudíž jen doporučit. Můžete jej nahradit i jinými probiotickými kulturami, například Activií nebo Actimelem. Nevím ale, zda se vám to finančně vyplatí. Navíc síla Probiosanu spočívá v kombinaci bakterie Lactobacillus acidophilus, která poskytuje nejlepší výsledky, ale její životnost je krátkodobá, a bakterie Enterococcus faecium, která vyniká mnohem větší životaschopností a navíc vytváří spolu s řasou Chlorella pyrenoidosa příznivé podmínky pro existenci laktobacilu. Vybudujme s pomocí Probiosanu další světovou oblast dlouhověkosti.

Přeji vám všem dlouhý a plnohodnotný život. n MVDr. Lubomír CHMELAŘ, Ph.D

Článok sme prevzali z webu spoločnosti Energy s.r.o.

 

Ďalšie zaujímavé články:

Všetci by sme mali užívať Probiosan

Vedecký výskum užívania Chioskej mastichy (trávenie)

Prečo užívať Vironal alebo Ako obnoviť životnú energiu

 

Y2ZkNmMy