infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00


Čo pomôže proti prehreškom v jedálnom lístku detí

 

Črevo je v detskom veku najdôležitejším orgánom, prostredníctvom ktorého sa do organizmu dostávajú cudzorodé látky, ktoré sa musí imunitný systém “učiť” rozoznávať. Najdôležitejšou ochranou čreva, a v tejto súvislosti aj imunitného systému dieťaťa, je preto kojenie. Postupné zaraďovanie ďalších zložiek potravy v detskom veku by malo byť veľmi opatrné. Potrava, ktorá sa v horných častiach tráviacej sústavy rozkladá činnosťou enzýmov na ľahko zužitkovateľné čiastočky, prechádza do čreva. Sliznica tenkého čreva je zložená z tisícov klkov, v ktorých sa tvoria imunoglobulíny. Prostredníctvom dokonalej črevnej výstelky prechádza strávená potrava, ktorá sa postupne vstrebáva do krvného obehu. Črevo obsadzujú rôzne typy telu prospešných mikroorganizmov, ktoré by mali byť v rovnováhe.

 

Faktory, ktoré narúšajú črevnú imunitu:

 

1. Opakované užívanie antibiotík

 

Okrem likvidácie choroboplodných mikroorganizmov likvidujú antibiotiká aj tie “dobré” mikroorganizmy, ktoré sídlia v črevnom trakte. Niektoré antibiotiká sú agresívne, spôsobujú vyhladzovanie črevných klkov a stratu schopnosti čreva spracovávať a vstrebávať niektoré potraviny.

 

2. Cukor – denaturovaný izolovaný uhľovodan, ktorý neprináša vitamíny a minerály, ale potrebuje ich na zložité štiepenie v ľudskom tele. Konzumáciu cukru podporuje v črevách premnoženie rôznych druhov plesní a kvasiniek.

 

3. Biela múka – lepok

 

Odstraňovaním šupiek z obilných zŕn z nich miznú minerálne látky, stopové prvky, cenné oleje a vitamíny, a z múky sa stáva denaturovaný, prázdny izolovaný uhľovodan. Konzumácia bielej múky vedie k vzniku chronického zápalu črevnej sliznice a následnej ťažkej poruchy črevnej imunity, dôsledkom ktorej sú časté infekčné ochorenia a v dospelosti mnohé degeneratívne choroby.

 

4. Nadmerné konzumovanie mäsa

 

Pri trávení mäsa vznikajú odpadové látky (napr. kyselina močová, puríny, jedy vyvíjajúce sa pri hnití), ktoré zaťažujú pečeň a látkovú výmenu a nepozorovane vyživujú plesne v krvi.

 

5. Chemicky farbené a konzervované potraviny

 

Ak je sliznica čreva poškodená, prenikajú do organizmu toxíny, znižuje sa vstrebávanie minerálnych látok a vitamínov. Vzniká začarovaný kruh poruchy imunity, alergie, ekzémov, bolestí brucha, chronickej únavy. Zdanlivo nesúvisiace poruchy v organizme – porucha imunity a porucha čreva – ukazujú súvislosť. Riešením je liečba zápalu čreva a obnovenie črevnej imunity.

Regalen má zo všetkých prípravkov Pentagramu© najväčší detoxikačný efekt. Pomáha organizmu zbaviť sa toxických látok vznikajúcich nesprávnou funkciou čreva. Podporuje činnosť pečene, najdôležitejšieho detoxikačného orgánu. Obsahuje komplex silíc a živíc, ktorý brzdí rozkladné procesy a pôsobí proti plesniam. Horčiny, ktoré obsahuje, podporujú regeneráciu buniek a tvorbu antialergénov v pečeni. Humáty sa v tele dokážu viazať na ťažké kovy, rôzne chemické látky a na vírusy, majú protizápalové a regeneračné účinky, zvyšujú imunitu.

 

Regalen harmonizuje predovšetkým energetické dráhy pečene, žlčníka a troch žiaričov, čím priaznivo ovplyvňuje problémy, ktoré sa vzťahujú na nedostatočnú funkciu orgánov na týchto meridiánoch. Uvádza však do rovnováhy aj celý rad ďalších energetických dráh – napr. jinovú pojivovú, spojnicu a bočnú vetvu močového mechúra, šľachosvalovú dráhu hrubého čreva, bočnú vetvu tenkého čreva a spojnicu žalúdka.

MUDr. Mária Butkovičová

Článok sme prevzali z webových stránok spoločnosti Energy

 

ZTY0NjBmZj