infolinka a poradenstvo:   0908 970 702

E-shop

 

Prírodné produkty na podporu imunity. Účinné pri vírusoch a baktériách.

 Začnite rok zdravo! Zelené potraviny plné vitamínov a minerálov teraz v akcii -40% 

  Dôkladná detoxikácia organizmu pomocou Cytosanu - teraz v AKCII

 

Máte vši? Zbavte sa ich s Nitty Gritty. Vyberať hnidy s patentovaným Nitty Gritty hrebeňom je brnkačka!

 

UPOZORNENIE:

 

Prírodné produkty majú podporný účinok na zvyšovanie imunity alebo pri liečbe špecifických problémov uvedených v odporúčaniach. Ich použitie však treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Platí to zvlášť pre tehotné a dojčiace matky, deti, osoby užívajúce lieky a osoby s vážnymi zdravotnými problémami. Prečítajte si prosím starostlivo príbalový leták a užívajte naše produkty podľa odporúčaného postupu. Ďakujeme.

Neprehliadnite

arr3ZĽAVA 3% NA VŠETKO, STAČÍ SA ZAREGISTROVAŤZaregistrujte sa a získate u nás okamžite zľavu vo výške 3 % na každý nákup. Vyplňte údaje... arr3AJURVÉDSKA MEDICÍNA PRIAMO Z INDIEPrinášame Vám priamo z Indie prvotriedne produkty vedúcej ajurvédskej značky PLANET... arr3Význam dobrých baktérií - fenomén mikrobiómuKeď pripravujem prednášky o imunite, častých ochoreniach a o možnostiach, ako vyčistiť telo pomocou...

Kontakty

INFOLINKA:
tel: 0908 970 702
info@mamazem.sk
8:00 - 18:00

» Chioská Masticha
Vedecký výskum prospešných účinkov Chioskej mastichy

Vedecký výskum chioskej mastichyNa Slovensku a v Českej republike je chioská masticha certifikovaná ako výživový doplnok. O jej výnimočne prospešných účinkoch hovorí aj fakt, že v Grécku sa dlhé roky používa ako oficiálne schválené liečivo a pridáva sa ako liečivá zložka do farmaceutických výrobkov.

Tu nájdete k dispozícii na stiahnutie publikáciu, ktorá zhŕňa výsledky vedeckých výskumov zameraných na účinky chioskej mastichy (v českom jazyku, formát pdf).

Čitajte ďalej...

 

Mastichochoria - opevnená domovina mastichy

Ulička na ostrove Chios

Mastichochoria je názov pre južnú oblasť egejského ostrova Chios, jedného z najväčších gréckych ostrovov. Je to jediný región na svete, v ktorom sa darí z pistáciovníka mastixového získavať mastichu, živicu s unikátnymi vlastnosťami.

Produkcia mastichy priniesla tejto oblasti nie len prosperitu, ale aj záujem dobyvateľov a pirátov. To vždy viedlo aktuálnych vládcov ostrova k budovaniu ochranného systému. Základ osád a opevnení v dnešnej podobe sa datuje do doby byzantskej, období Justignanov. Aj napriek poškodeniu a katastrofám, ktoré dedinky postihli počas mnohých storočí, sú stále cennou pamiatkou a kultúrnym dedičstvom. Čítajte ďalej.

 

Masticha má veľkú históriu

Starovekí lekári predpisovali mastichu. Prvým zaznamenaným propagátorom chioskej mastichy (niekedyoznačovanej aj ako mastix, mastic, mastik alebo mastika) bol Dioscorides. Narodil sa v Ciliciu začiatkom 1. storočia za vlády cisára Nera v Ríme. Hoci to bol vojak, je považovaný za objaviteľa farmakológie. Precestoval Malú Áziu, Grécko a Taliansko, kde zbieral a skúmal rastliny. Vo svojom diele píše, že na ostrove Chios sa vyrába najlepšie a najväčšie množstvo mastichy. Čítajte ďalej...


Pistáciovník mastixový (zdroj unikátnej chioskej mastichy)

Mastichový strom alebo pistáciovník mastixový (Pistacia lentiscus var. Chia, čeľaď Anacardiaceae) je stále zelený ker. Dosahuje výšku 2 - 3 metre, výnimočne až 5 metrov. V Grécku sa pistáciovník volá aj skinos. Rastie veľmi pomaly a plne vyvinutým sa stáva medzi 40 - 50 rokom. Dožíva sa viac ako 100 rokov. Mastichu dokáže pistáciovník mastixový produkovať až v 5. alebo 6. roku života, pričom maximálnu produkciu živice dosahuje pistáciovník v 15 rokoch. Čítajte ďalej...


Najčastejšie otázky a odpovede o užívaní mastichy

Otazky o uzivani chioskej mastichyAko dlho a v akom množstve je potrebné užívať mastichu na redukciu Helikobaktera Pylori? Môžem po vyžuvaní mastichu prehltnúť (týka sa surových kryštálov mastichy)? Je masticha vhodná pre deti? Vyskytujú sa pri užívaní mastichy vedľajšie účinky? Sú účinky mastichy podporené vedeckým výskumom? Odpovede nájdete tu.


Mastichové žuvačky, kryštály chioskej mastichy, mastichový prášok alebo kapsuly?

Chceli by ste Chioskú mastichu vyskúšať, ale neviete sa rozhodnúť, ktorá forma je pre Vás najvhodnejšia? Práve pre Vás je určený tento článok. V skratke sa dozviete, kedy je vhodný ktorý mastichový produkt. Čítajte ďalej...


Napísali o Chioskej mastiche v slovenských a českých médiách

Chioská masticha - informácie v slovenských médiách

O Chioskej mastiche sa môžete dočítať už aj v slovenských médiách. Časopis Madam Eva označil Chioskú mastichu za jedinečnú živicu s tisícročnou tradíciou pri liečbe problémov v ústnej dutine a tráviacich problémov.

Časopis Moje Zdravie píše o Chioskej mastiche ako o voňavej zázračnej živici. Viac informácií si môžete prečítať tu.


Chioská masticha - chránené označenie pôvodu (PDO product)

Od roku 1997 bola Chioská masticha označená Chráneným označením pôvodu výrobkov. Chránené označenie pôvodu (PDO – Product Designation of Origin) je názov určitej oblasti, v mimoriadnych prípadoch názov krajiny, ktorý sa používa v popise poľnohospodárskeho produktu alebo potraviny pochádzajúcej z danej oblasti alebo krajiny. Kvalita a charakteristika výrobkov označených PDO spočíva v exkluzivite geografického prostredia, vrátane prírodných a ľudských faktorov, ktoré prebiehajú vo vymedzenej zemepisnej oblasti. Čítať ďalej...

 

Chioská masticha - VIDEO

Ak hľadáte ucelé informácie o Chioskej mastiche a mieste, kde sa pestuje, určite odporúčame prezrieť si tieto videá. Linky na videá o chioskej mastiche nájdete v tomto článku.


 

Účinky mastichy a riziká jej užívania (prevzaté z About.com)

Masticha sa ponúka ako účinný prírodný prípravok na nasledujúce zdravotné problémy:

Bakteriálne infekcie a plesňové infekcie. Pálenie záhy, poruchy trávenia a vredy. Vysoká hladina cholesterolu. Zápalové ochorenia čriev. Problémy s dýchaním.

Zo serveru About.com / Alternative medicine sme prevzali článok Cathy Wong zhŕňajúci priaznivé účinky a riziká užívania mastichy. Celý článok si môžete prečítať tu.

 

 

Pestovanie a zber mastichy

Zber mastichy Výroba mastichy je rodinná záležitosť a vyžaduje prácu a pozornosť po celý rok. V decembri pestovatelia začnú prihnojovať pistáciovníky prírodným hnojivom s použitím opadaných listov pistáciovníkov. V polovici januára a počas februára začnú prerezávať vetvy, aby strom získal ideálny tvar aby mal dostatok slnka a dostatočnú cirkuláciu vzduchu.

Viac o zbere mastichy čítajte tu.

 

 

Návod na žuvanie mastichy
Masticha kvapka
Živica zo stromu Pistacia lentiscus sa vyznačuje pomerne vysokou tvrdosťou, ale zároveň krehkosťou živicových slzičiek. Jednotlivé slzičky sa môžu líšiť veľkosťou, tvrdosťou a tvarom. Jedná sa o 100% prírodný produkt, ktorý sa iba omyje vodou a usuší na slnku.

Návod na žuvanie mastichy môže znieť spočiatku ako veda, ale aj vy sa môžete stať skúsenými užívateľmi a mastichu si určite zamilujete. Čítať ďalej...

 

 

Zahraničné zdroje - čo sa publikuje a píše o mastiche

Vybrali sme niekoľko zaujímavých zahraničných zdrojov s informáciami o užívaní a účinkoch mastichy:

  • Vplyv mastichy na redukciu Helicobactera pylori.
  • Masticha lieči žalúdočné vredy.
  • Masticha zabíja Helicobactera pylori
  • ...

Ich zoznam nájdete po kliknutí tu.


 

 

Mám otázku ohľadom Chioskej mastichy
meno: *
e-mail: *
otázka: *
Podmienky ochrany osobných údajov
Zákonným dôvodom spracovanie Vašich osobných údajov je Váš súhlas dávaný týmto správcovi v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov a o zrušení smernice 95/46/ES. Účelom spracovania Vašich osobných údajov je zasielanie daňových dokladov za prenájom systému, obchodných oznámení a činenia iných marketingových aktivít správcom voči Vašej osobe.
Podmienky ochrany osobných údajov
Zákonným dôvodom spracovanie Vašich osobných údajov je Váš súhlas dávaný týmto správcovi v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov a o zrušení smernice 95/46/ES. Účelom spracovania Vašich osobných údajov je zasielanie daňových dokladov za prenájom systému, obchodných oznámení a činenia iných marketingových aktivít správcom voči Vašej osobe.
Opíšte text z obrázku: *
 
OTM2MTM3