Kŕčové žily najčastejšie vznikajú oslabenou cievnou stenou v oblasti dolných končatín v miestach, v ktorých sa hromadí krv, rozširuje cieva a v nej potom vznikajú rôzne výchlipky. Cievna stena je zložená z veľkého množstva stavebných látok, medzi ktoré patrí tiež vápnik a iné zásadité minerály. Pokiaľ je naše telo stabilne atakované kyslými produktami a musí ich neustále neutralizovať, používa na túto reakciu vápnik a zásadité látky z cievnej steny a tím dochádza k jej oslabovaniu.
Komplikáciou u kŕčových žíl môže byť ich zápal, prípadne aj bercový vred. U ľudí s kŕčovými žilami je tiež veľké nebezpečenstvo trombózy. Odporúčam toto ochorenie nepodceňovať. Je dôležité pravidelne uľavovať dolným končatinám v polohe so zdvihnutými nohami. Veľmi účinné, avšak pacientami podceľované, je striedanie teplej a studenej sprchy. Na prekrvenie končatín veľmi dobre pomáha pohyb, najmä chôdza. Pokiaľ užívate nejaké lieky, najmä hormonálnu antikoncepciu a trpíte kŕčovými žilami, vystavujete sa veľkému riziku trombózy.
Alternatívna liečba kŕčových žíl podľa Anety Benediktovej
Bolesti a opuchy:
- denne užívať čaj KŔČOVÉ ŽILY 3/4 litra popíjať počas dňa. K tomu denne užívať púčikové tinktúry PAGAŠTAN KONSKÝ a MEDVEDÍ CESNAK.
- ďalej odporúčam MINERÁLY NA ODKYSLENIE.
Pri výskyte kŕčových žíl bez výraznejších problémov odporúčam preventívne najmä v letnom období užívať tinktúru zo zmesi púčikov ŽILY A LYMFA.
V článku sme čerpali z Knihy prírodnej liečby Anety Benediktovej.
Ďalšie zaujímavé články: