Akné je chronické zápalové ochorenie vlasového vačku a mazovej žľazy. Najčastejší výskyt tohto ochorenia zaznamenávame v období puberty, kedy dochádza k zvýšenej hormonálnej aktivite a tým k stimulácii funkcie mazových žliaz. V neskoršom veku môže akné vyvolať hormonálnu dysbalanciu, ale aj priveľa stresu a tiež nevhodná strava, ktorá prekyslí organizmus. Ten sa potom snaží nečistôt zbaviť prostredníctvom kože, čím dochádza k upchávaniu mazových žliaz a ich následnému zapáleniu. Vplyv stravy na výskyt akné sa prejavuje v každom veku.
Faktory, ktoré sa najčastejšie podieľajú na vzniku akné:
- nadmerné premnoženie baktérií Propionibacterium acnes a kvasiniek na povrchu pokožky
- zápalové ložiská vo vnútri organizmu (mandle, ďasná, iné orgány)
- ochorenia žalúdka, pečene, obličiek, kvasinkové infekcie
- prekyslenie organizmu
- zvýšená produkcia mazu zapríčinená androgénnymi pohlavnými hormómni
- nepravidené vyprázdňovanie spôsobujúce toxicitu v črevách a následné zápaly (minimálne 1x denne)
Odporúčame :
V tomto prípade je vhodné rozdeliť liečbu pre osoby prechádzajúce pubertou, teda obdobím zvýšenej hormonálnej aktivity, a ďalej pre osoby staršie.
V puberte:
Striedavo po dni piť čaje Čistá pleť a OBLIČKY muži alebo ženy. Tieto čaje stále obdeň striedať. K tomu denne užívať tinktúru z púčikov KAPUCÍNKA a tinktúru z púčikov ZLATOBYĽ. Ďalej denne užívať minerály ODKYSLENIE. Dôležité je udržiavať kožu v čistote, niekoľkokrát denne ju čistiť pod tečúcou vodou a používať vhodné prírodné kozmetické prípravky.
V staršom veku:
Čaj odkyslenie ORGANIZMU podľa návodu uvedeného na čaji. K tomu minerály ODKYSLENIE, tinktúru z púčikov KAPUCÍNKA.
Zdroj: Serafin prírodné produkty
Z našej skúsenosti ešte odporúčame:
MANJISTHA: Ayurvédske bylinné kapsuly, ktoré majú vynikajúci účinok na očistu krvi. Táto vlastnosť sa využíva najmä pri rôznych kožných ochoreniach. Manjistha podporuje elimináciu toxínov, má antibakteriálny a antimikrobiotický účinok.
Dôležitou súčasťou liečby je celková úprava stravovacích návykov.